boos over de 'chronische' ontkenning van de ziekte

Hier kan gediscussieerd worden over nieuws, artikelen en onderzoek over ME (cvs)

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
Esther
VIP-donateur
VIP-donateur
Berichten: 796
Lid geworden op: 06 jul 2010, 18:58
Contacteer:

Bericht door Esther »

Lieve mensen,

Dankjewel voor jullie eerlijke antwoorden.
Die Cognitieve Gedragstherapie had mij veranderd in een 'aanvaardend' mens, dat verschrikkelijk aan zichzelf is gaan twijfelen. Boos was ik daarom vaak enkel op mezelf. Het word tijd dat straks al die mensen die ons jaren met de nek hebben aangekeken, zich eens flink gaan schamen.

Nederland hinkt behoorlijk achter de feiten aan en is samen met Engeland nog altijd in de ban van het psychiatrisch gewauwel. En ik maar denken dat Nederland zo vooruitstrevend is...
Hup al die Belgische CVS referentiecentra dicht en echte dokters op de patiënten zetten. Virologen, immunologen etc...

Ben benieuwd op welke manier die psychiatrische lobby hun gezicht gaat proberen te redden?
Gebruikersavatar
bellaa
Actief lid
Berichten: 328
Lid geworden op: 06 aug 2010, 12:24

Bericht door bellaa »

Ziek geworden tijdens de pubertijd.
Nu 40+
In al die jaren 1 ( :!: ) specialist gezien
en vele psychen en aanverwanten.

De labeltjes vlogen me om de oren.
Ik zou niet willen.
Ik moest gewoon doen.
CGT gedaan.
Volledig gesloopt.

Zit een maand of twee geleden bij de huisarst, waar ik nog maar zelden kom, vanwege de hier reeds genoemde vooroordelen.
Reactie van huisarts op mijn rugklachten "Ik kan er niks aan doen, je denkt toch zeker niet dat je een ernstige ziekte hebt he?!" :shock:
Ik weer naar huis.

Nu ben ik naar een fysio gegaan. Het gaat volgens hem helemaal niet goed met mijn rug. Hernia? Hij kan me niet goed genoeg ondezoeken want, mijn hele lijf ligt in een kramp. Hij adviseert me goede pijnstilling te halen bij de huisarts, zodat hij me snel kan behandelen (ze bestaan nog, de goede)

Dit weekend lig ik kotsmisselijk en jankendop de bank (kan slecht tegen medicatie). En hijgt het UWV sinds een paar dagen in de rug van mijn man. (waarschijnlijk ook ME).

Ik omhels de dag dat we met z'n allen het respect krijgen dat ieder mens verdient. Wij worden nog steeds slechter behandelt dan de dieren in de bio industrie. En als ik de beelden van deze dieren zie springen de tranen me spontaan in de ogen. Zo ook bij het lezen van al jullie verhalen.



PS, mooie, heldere collum berthe
Laatst gewijzigd door bellaa op 02 okt 2010, 14:23, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
verlorengezondheidman
Gevorderd lid
Berichten: 6231
Lid geworden op: 02 aug 2008, 17:24

Bericht door verlorengezondheidman »

@bellaa;

Erg mooi en eerlijk omschreven, ik heb daar niks meer aan toe te voegen........
Een zoönose is een infectieziekte die kan worden overgedragen van dieren op mensen.
http://www.youtube.com/watch?v=wVQy9-cyL98

LyME en co's INFO-topic!
http://www.me-gids.net/index.php?name=P ... ht=#218551
Gebruikersavatar
hildeke
VIP-donateur
VIP-donateur
Berichten: 543
Lid geworden op: 16 okt 2009, 10:27
Locatie: Grez-Doiceau

Bericht door hildeke »

Aangrijpende verwoording van de hachelijke situatie! Mooie blog!
Gebruikersavatar
Zuiderzon
Site Admin
Site Admin
Berichten: 2997
Lid geworden op: 13 okt 2005, 10:48
Locatie: Onder de zon
Contacteer:

Bericht door Zuiderzon »

berthe schreef: Hup al die Belgische CVS referentiecentra dicht en echte dokters op de patiënten zetten. Virologen, immunologen etc...

Ben benieuwd op welke manier die psychiatrische lobby hun gezicht gaat proberen te redden?
Zo: http://dagkrant.kuleuven.be/?q=node/8620
lees BVH...
Hoop doet leven!
Gebruikersavatar
Esther
VIP-donateur
VIP-donateur
Berichten: 796
Lid geworden op: 06 jul 2010, 18:58
Contacteer:

Bericht door Esther »

Hoi Zuiderzon,

Bedankt voor het artikel.
Wat ik wel in van Houdenhove heb bewonderd is het feit dat hij open is blijven staan voor de biologische component in de ziekte. Was de ziekte in zijn ogen eerst echt een psychologische ziekte, daarna liet hij zich beïnvloeden door de ontwikkelingen in de neurowetenschappen. Uiteraard kon hij niet helemaal van zijn geloof vallen. :wink:

http://www.onwilliglichaam.blogspot.com
Gebruikersavatar
marlène
Gevorderd lid
Berichten: 9364
Lid geworden op: 20 nov 2009, 09:34

Bericht door marlène »

Berthe

Lieve schat, jij gelooft nog in sprookjes. Een biologische compônent jawel, maar dan door "over je grenzen te gaan".
Hij vergeet daarbij wel te vermelden welke oorsprong aan de bepaling van die grenzen lag, namelijk een andere ziekte en dat was geen stress.
http://opstaanmetmecvs.blogspot.com

Het is makkelijker een atoom te splitsen dan een vooroordeel. - Einstein
Be critical and use your own judgement when using this information. - Marlène R.
Gebruikersavatar
Esther
VIP-donateur
VIP-donateur
Berichten: 796
Lid geworden op: 06 jul 2010, 18:58
Contacteer:

Bericht door Esther »

Lieve Marlène,

Ik ben inderdaad een zacht eitje als het op sprookjes aan komt O:)
De biologische component is inderdaad het feit dat er fysiek wat aan ons schort door mysterieuze overbelasting van ons stress lees;immuunsysteem. Ik heb een paar maanden diepgaand onderzoek (16 boeken gelezen) over de ontwikkeling van ons immuunsysteem in de kindertijd. Ik wilde al bijna mijn moeder aanklagen wegens 'malpractice'. :wink:
Gebruikersavatar
marlène
Gevorderd lid
Berichten: 9364
Lid geworden op: 20 nov 2009, 09:34

Bericht door marlène »

Dan kan je heel je stamboom gaan omzagen ... die hebben allemaal wat op hun kerfstok.
http://opstaanmetmecvs.blogspot.com

Het is makkelijker een atoom te splitsen dan een vooroordeel. - Einstein
Be critical and use your own judgement when using this information. - Marlène R.
annac
Gevorderd lid
Berichten: 4645
Lid geworden op: 04 feb 2006, 00:05

Af en toe komt boosheid weer flink naar boven

Bericht door annac »

Ook al gaat e.e.a. nu, lopend bij DML, aardig 'goed' met mijn zoon, de boosheid borrelt nog steeds af en toe heftig naar boven.

Vooral als hij zegt het echte leven in feite uit te stellen door de studie. Want hoe kleed je je leven nadien in? Als je slechts halve dagen zult kunnen werken en het liefst veel op afstand middels computer? En kinderen wilt krijgen? Etc ETc?
JannekeB
VIP-donateur
VIP-donateur
Berichten: 2256
Lid geworden op: 28 jan 2009, 09:46

Bericht door JannekeB »

Waar ik me boos om kan maken is dat er écht mensen zijn die er heilig van overtuigd zijn dat wij voor ons lol overdag slapen, niet kunnen doen wat we willen, gedwongen zijn te hangen op de bank omdat zitten niet lukt, dagen bij moeten komen van een uitje........áls we al ergens naar toe gaan. Het is ook zó leuk als je partner je benen moet scheren, je moet helpen bij het douchen en je haren moet wassen, je ouders van in de 60 jouw boodschappen doen..... :roll:
"I don't look sick? That's because my illness isn't on my face"

Hoe werkt LDN?
Plaats reactie