Pagina 1 van 4
ME op TV programma De Vijfde Dag wo 29 mei 20.25 uur
Geplaatst: 25 mei 2013, 20:14
door louisa
Bron:
http://www.me-cvs-stichting.nl/nieuws/i ... ewsId=2732
ME op TV
24-05-2013
De ME/CVS-Stichting heeft meegewerkt aan het programma De Vijfde Dag en zeer waarschijnlijk komt op woensdag 29 mei om 20.25 uur ME/CVS uitgebreid ter sprake bij dit programma van de EO op ned 2 . Op deze website van De Vijfde Dag kunt u zien of de uitzending op dit tijdstip daadwerkelijk doorgaat:
www.eo.nl/tv/devijfdedag/
Ingeborg en Myra zitten in het programma, als ik het goed heb?.....
Groetjes, Louisa
ME op TV programma De Vijfde Dag wo 29 mei 20.25 uur
Geplaatst: 26 mei 2013, 12:53
door kaki
Volgens mij heeft de ME/cvs Vereniging ook meegewerkt?
Geplaatst: 26 mei 2013, 18:48
door louisa
'De Vijfde Dag' schenkt aandacht aan de ziekte ME.:
Bron:
http://www.me-cvsvereniging.nl/vijfde-d ... -ziekte-me
26 mei 2013,
'De Vijfde Dag' schenkt aandacht aan de ziekte ME.
Het programma 'De Vijfde Dag' schenkt aandacht aan de ziekte ME.
Er zijn o.a. opnamen gemaakt bij Ingeborg Guyen en haar ouders. Ingeborg heeft zeer ernstige ME, is al jaren aan bed gekluisterd. en kan haast geen licht en geluid meer verdragen.
'De Vijfde Dag' wordt op woensdagavond 29 mei om 20.25 uur op NL2 uitgezonden.
Wanneer er ander actueel nieuws zijn, dan kan het zijn dat het wordt uitgesteld.
Hou de site
http://www.eo.nl/tv/devijfdedag/ in de gaten. Daar staat altijd welke reportages die avond worden uitgezonden.
Groetjes, Louisa
Geplaatst: 26 mei 2013, 19:10
door lulu
Nounou, ander actueel nieuws... wij vinden dit actueel genoeg, niet Louisa

?! Komt de mediabelangstelling nu eindelijk een beetje op gang? Ik hoop het zo...
Geplaatst: 27 mei 2013, 00:44
door gorbi
Als Vlaanderen vanavond massaal comedy gekeken heeft (Ricky Gervais live 3: Fame op canvas) dan weten we wat ons te wachten staat. Die man heeft ME, dat in de onderschriften stelselmatig CVS werd vertaald

oerbelachelijk gemaakt. Ik mag er niet aan denken hoeveel landen dit programma gaan uitzenden, vreselijk gewoon.
Geplaatst: 28 mei 2013, 17:01
door haaii
gorbi schreef:Als Vlaanderen vanavond massaal comedy gekeken heeft (Ricky Gervais live 3: Fame op canvas) dan weten we wat ons te wachten staat. Die man heeft ME, dat in de onderschriften stelselmatig CVS werd vertaald

oerbelachelijk gemaakt. Ik mag er niet aan denken hoeveel landen dit programma gaan uitzenden, vreselijk gewoon.
http://www.youtube.com/watch?v=dpMC299rY6g
Deze? Want dit vind ik het nog meevallen. Kan de frustraties ergens wel begrijpen maar persoonlijk doet het mij niets. Heb ook al gelachen met een grap over een hypothetisch AIDS patient (niet hetzelfde als lachen met aids) toen hanske teeuwen zijn hypothetische leerkracht opbelde. Heel hard zelfs. Het zou van enige egoïsme getuigen moest ik dit veel te serieus nemen. Maar misschien dat er een ander filmpje op het web is te vinden waar 'ie wel over de schreef gaat.
Geplaatst: 28 mei 2013, 17:25
door louisa
Bron:
http://www.hetalternatief.org/Media%20D ... 201130.htm
ME: altijd moe, altijd pijn
29 mei 2013, 20.25 uur, Nederland 2
Dag en nacht verblijft ze in een verduisterde slaapkamer in het huis van haar ouders. De 42-jarige Ingeborg lijdt al vijftien jaar aan de ziekte ME. Ze kan geen licht en geluid verdragen en is altijd moe.
Het is een zogenaamde 'onverklaarbare ziekte' die niet via bloedonderzoek aangetoond kan worden. Mensen die aan de ziekte lijden, stuiten op veel onbegrip.
Ook de 42-jarige Ingeborg [andere naam?, FT] heeft ME. De voormalige zakenvrouw heeft de ziekte sinds negen jaar en ligt al jaren het grootste deel van de dag op bed.
De Vijfde Dag portretteert deze twee vrouwen naar aanleiding van de publicatie van een nieuwe richtlijn voor de diagnose en de behandeling van ME. Daarin concluderen medici dat er eigenlijk maar een behandeling mogelijk is: cognitieve gedragstherapie.
De patiënten vinden het niet terecht dat hun ziekte wordt gezien als een psychische afwijking. Dat heeft ook gevolgen voor de voorzieningen die ze kunnen krijgen.
In de reportage reageert de voorzitter van de richtlijncommissie op de kritiek, en legt het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ) uit waarom er in eerste instantie geen rolstoel verstrekt wordt aan mensen die door ME niet kunnen lopen.
http://www.eo.nl/tv/devijfdedag/reporta ... ltijd-pijn
Groetjes, Louisa
Geplaatst: 28 mei 2013, 17:46
door asje
Maar misschien dat er een ander filmpje op het web is te vinden waar 'ie wel over de schreef gaat.
Van Teeuwen bedoel je? Hoezo?
Geplaatst: 28 mei 2013, 19:23
door haaii
asje schreef:
Maar misschien dat er een ander filmpje op het web is te vinden waar 'ie wel over de schreef gaat.
Van Teeuwen bedoel je? Hoezo?
Nee had het over die komiek die me viseerde. Las in de comment section dat die dat wel meer deed. Indien dat het geval was had degene die ik quote eventueel gesproken hebben over een ander fragment van dezelfde man/ komiek.
Geplaatst: 28 mei 2013, 19:58
door asje
Ah, ik begrijp:-)
Geplaatst: 28 mei 2013, 23:04
door stier
Durven jullie te kijken? Ik word er meestal of verdrietig of boos van. Ik denk dat ik voor mijn eigen gemoedsrust maar wat anders ga kijken

. Als ik naderhand hoor dat het supergoed was, dan kijk ik het misschien terug op Uitzending Gemist.
Geplaatst: 29 mei 2013, 08:40
door felixloena
Ik dacht hetzelfde als jij Stier. Ik vind het zo zonde van mijn energie als ik me er uren boos over loop te maken. Dus misschien kijk ik ook pas als het een goede uitzending blijkt te zijn
Geplaatst: 29 mei 2013, 10:58
door kaki
Ik heb er ook niet veel vertrouwen in. De EO is nou niet de meest kritische omroep. Ben bang dat ze de zogenaamde 'autoriteiten', die beweren ME helemaal te begrijpen, serieuzer nemen dan de patiënten (en de echte ME experts) zelf.
Ik hoop dat ik het fout heb!
Weet ook nog niet of ik ga kijken.
Geplaatst: 29 mei 2013, 11:07
door kik
Inderdaad te hopen dat het CIZ niet domineert in de uitzending. Dat zou voor de patienten die hebben meegewerkt helemaal vervelend zijn. Ik vind het eigenlijk best wel heel dapper om aan zoiets mee te werken.
Geplaatst: 29 mei 2013, 11:19
door annac
Nou, de EO heeft wel meer ME-ers in de picture gehad en dat ging best goed, toen.
Maar afwachten weer. Sowieso zitten er aspecten bij die een beetje tenenkrommend zijn vanwege de onvolledigheden. Als het maar niet TE TENENKROMMEND is met reclame voor de orenmaffia.
Ik wacht daarom nog even voor ik de uitzending doorstuur. Jammer dan maar als het lieden betreft die niet weten hoe uitzending gemist te bekijken. Maar mijn censuur acht ik zeer nuttig!