Hoi pauliene,
Mag ik je nog een paar vragen stellen?
pauliene schreef:@Marlene: Ik zal inderdaad proberen de dialoog gaande te houden. De huisarts zei dat mijn B12 waarden normaal waren en daarom vond hij het onzin. Ik zal eerst maar eens mijn uitslagen op gaan vragen om te kijken of dit wel klopt.
Heb je intussen kopieën van de uitslagen gekregen?
pauliene schreef:@Mieperdepiep: Dankje voor de info, mn schildklier is gecontroleerd en was goed.
Heb je van de schildklier ook een kopie van de uitslagen gevraagd?
En is het
complete beeld van de schildklier onderzocht?: TSH, FT4, T3, anti-TPO en anti-Tg? Of alleen TSH en FT4?
Zijn deze bloedonderzoeken ook gedaan door de huisarts en/of een internist?:
* onderzoek naar de vitamine D?
De bepalingen die gedaan moeten worden zijn: Vitamine D, Parathormoon (PTH):
http://www.uwbloedserieus.nl/aanvraagfo ... php?id=277 Calcium, Fosfaat, en Magnesium;
* onderzoek naar de Vitamine B 12? met daarbij onderzoek naar de anti-stoffen tegen intrinsic factor en anti-stoffen tegen pariëtale cellen van de B12?
* onderzoek naar de ziekte van Lyme? (Elisa test is onbetrouwbaar).
* onderzoek naar Coeliakie?
Als deze onderzoeken allemaal gedaan zijn, heb je dan ook kopieën gevraagd van de uitslagen?
En weet je of al deze waarden goed zijn?
Bijvoorbeeld Vitamine D: is de waarde tussen de 80 en 100?
En Vitamine B12: is de waarde boven de 300-350?
En heb je de waarden ook zélf gecontroleerd? Een huisarts/internist noemt waarden nogal eens goed, maar bij controle blijkt dat nog wel eens niet het geval te zijn.
Ik vraag je al deze vragen, omdat in de praktijk namelijk best vaak blijkt, dat de onderzoeken die ik hier boven noem, niet gedaan zijn door de huisarts/internist.
Deze onderzoeken zijn érg belangrijk, want je moet eerst andere ernstige ziekten uitsluiten, voordat er pas aan ME gedacht kan/mag worden.
En deze onderzoeken zijn ook erg belangrijk, om te voorkomen dat er niet een andere diagnose wordt gemist, of dat er een verkeerde diagnose wordt gesteld.
Groetjes, Louisa