Pagina 1 van 4

Sublinguale Vit B12 net zo effectief als injecteerbare?

Geplaatst: 23 feb 2012, 23:25
door Syl
Ik las net dat de ervaring van een arts (Hans Reijen) is dat de sublinguale, kauwbare Vit B12 vrijwel even effectief is als B12- injectie. Dit bleek uit onderzoeken uit Skandinavië.

Wat zijn jullie ervaringen?

Sublinguale Vit B12 net zo effectief als injecteerbare?

Geplaatst: 24 feb 2012, 00:05
door Jazzie
Toen DML mij B12 injecties voorschreef, ben ik tijdens het speuren naar informatie ook dergelijke artikelen tegengekomen. Omdat ik sowieso al niet stond te springen om injecties, heb ik na het lezen van deze artikelen voor smelttabletten gekozen i.p.v. injecties. DML adviseerde mij elke dag 1 smelttablet B-12 Extreme (35 mg) van Protea onder de tong weg te laten smelten.
Omdat ik nooit de injecties heb gebruikt, kan ik niet zeggen of het ene beter werkt dan het andere.

Sublinguale Vit B12 net zo effectief als injecteerbare?

Geplaatst: 24 feb 2012, 09:05
door felixloena
Ik heb beide gebruikt, die van bloem 10 mg en de injecties. De tabletten deden niks, de injecties wel.

Geplaatst: 24 feb 2012, 09:56
door marianneke
Ik heb ongeveer dezelfde ervaring als Felixloena. Het effect van de smelttabletten was vrijwel nihil (deed dus wel iets maar veel te weinig) terwijl ik met de injecties duidelijk een verschil merk.

Geplaatst: 24 feb 2012, 13:32
door marlène

Geplaatst: 24 feb 2012, 14:03
door metoo
Ik heb ook beide gebruikt, injectie's zowel als de smelttabletten van Protea...
De smelttabletten deden bij mij ook zeer weinig tot niets, en zijn in verhouding ook vrij prijzig...met de injectie's heb ik me (vooral in het begin) erg goed gevoeld, het voelbare effect neemt wel af nu na zo'n 1,5 jr. spuiten, maar ik neem aan dat het nog steeds zijn werk wel doet...

Geplaatst: 24 feb 2012, 14:05
door Burial
ik heb ook de smelttabletten gebruikt en nu de injecties
van de tabletten kreeg ik zoveel slijm, heel vervelend en onhandig tot kokhalzen toe
dus ik ben 'blij' met de injecties, ook al kan ik niet zeggen of ik er baat bij heb...

Geplaatst: 24 feb 2012, 14:21
door senna
Geen effect op vermoeidheid alleen op brainfog.

Ik ben overgestapt van 2x prikken naar 1 + tabletjes van Bloem.
Geen verschil waargenomen.
Dat mijn lichaam het opneemt weet ik wel zeker want mijn waarde staat mega-hoog.

Ik ken ook 2 mensen die Bloem nemen en ook hun waarde bleek goed te stijgen.

Geplaatst: 24 feb 2012, 15:00
door yarwen
Ik denk toch dat het effect beter is bij inspuitingen. Zeker als ze intramusculair gebeuren.
Ik gebruik de smelttabletjes van Protea enkel als ik op vakantie ben.
In België hoef je trouwens niet te betalen om de inspuitingen via thuisverpleging te krijgen.

Geplaatst: 24 feb 2012, 16:21
door Syl
Zojuist VitB12 besteld van dezelfde merken als Hans Reijnen adviseert. (bij een andere shop overigens)

Ik heb elke keer zoveel stress bij het inspuiten, dat ik daardoor uitgeput raak.
Hopelijk kan ik dit hiermee ondervangen.

Geplaatst: 25 feb 2012, 13:40
door plassterk
Ik kreeg buikkrampen en diarree van de injecties, maar ook van de 10mg smelttabletten van bloem. Alleen die 35mg extreme verdraag ik goed, misschien doordat er minder hydroxocobalimine inzit. Maar wat dat betreft hadden smelttabletjes even zeer een effect als de injecties.

Geplaatst: 20 mar 2012, 23:34
door Syl
Youtube-fimpje over Vit B12, Vermoeidheidscentrum Lelystad:
http://www.youtube.com/watch?v=vcqwL9npctA

Geplaatst: 22 mar 2012, 10:31
door aquamarijn
nog even over de zuigtabletten: de 'truc' zit m erin dat je m heel lang in je mond moet houden en dat het heel langzaam smelt, hoe langzamer hoe beter! dus niet in 10 min maar liever 45min! daarbij maakt het groot verschil welke smelttabletten je gebruikt. die van Bloem zijn bij mij zo opgelost (binnen 10 min) maar die van Jarrow (methylb12, 5000mcg, te koop via iherb) kan ik 45min halen

let vooral ook op de verschillende vormen van b12!! jarrow heeft methylb12 gekozen, maar bloem heeft weer een andere vorm. dat geldt ook voor de injecties, sommigen reageren prima op de ene vorm b12 en behalen amper effect met een andere vorm
(zo even uit het hoofd, heb je cyano/hydroxy/methyl/adenosyl

Geplaatst: 22 mar 2012, 12:46
door mieperdepiep
Wat nog beter is: leg de zuigtablet ónder je tong of in je wang tegen je tandvlees aan bijvoorbeeld, dan zuig je hem niet op maar laat je hem heel langzaam oplossen. Dat kan wel anderhalf uur duren, dus dan je het bijvoorbeeld 's avonds als je op bed gaat.

en ik geef persoonlijk natuurlijk de voorkeur aan intramusculaire injecties, maar dat heeft bij mij vooral met mijn B12 probleem te maken :wink:

Geplaatst: 22 mar 2012, 16:57
door on4kkpt
Syl schreef:Zojuist VitB12 besteld van dezelfde merken als Hans Reijnen adviseert. (bij een andere shop overigens)

Ik heb elke keer zoveel stress bij het inspuiten, dat ik daardoor uitgeput raak.
Hopelijk kan ik dit hiermee ondervangen.

vraag 1 welke b12 gebruik je?

woon je in NL of BE?

greetz Ing Berry van der Looij