Pagina 1 van 2
vlekken op de tong
Geplaatst: 24 jun 2011, 17:03
door felixloena
Misschien heeft iemand hiermee ervaring?
Ik volg sinds enkele weken het dieet van Christine. Omdat ik na enkele weken erge buikgriep heb gekregen, en dat nog steeds niet helemaal over is, ben ik nu wat slordiger met wat ik eet, om vooral toch iets binnen te krijgen.
Nu heb ik sinds enkele dagen een soort van blaren op mijn tong. Het voelt aan alsof mijn tong verbrand is en je ziet duidelijke rode cirkels. Ik ken dit wel als ik tomaten heb gegeten, maar die heb ik zeker weten niet gehad.
Ik vraag me af waar het nu van kan komen, want ik weet zeker dat het een reactie is. Ik eet best wel wat bananen, maar heb ook wat kant en klaar producten gegeten.
Iemand hier ervaring mee?
Geplaatst: 24 jun 2011, 17:24
door paradox
Misschien heb je last van een landkaarttong? Klinkt beetje stom, maar kijk eens op deze site:
http://www.huidarts.com/cgi-bin/patinfo ... 1146684244
Geplaatst: 24 jun 2011, 19:02
door felixloena
@ paradox.
Dit lijkt er wel heel erg veel op.
Ik heb ook last van bloedarmoede, en moet ook ongesteld worden. Daar wordt dit blijkbaar mee gelinkt.
Dan zou het dus niet per se samen hoeven te hangen met iets wat ik gegeten heb.
Bedankt voor de link!
Geplaatst: 25 jun 2011, 00:07
door annemoontje
Ik herken dat ook Felixloena, heb dat ook heel vaak. Vond op internet vorig jaar ook dat dit landkaarttong is. Prima, weten we dat ook weer. Wisselt per periode van weinig tot heel erg. Best pijnlijk, idd verbrand/branderig gevoel.
Geplaatst: 25 jun 2011, 09:49
door felixloena
Ach een symptoompje meer of minder....wat maakt het uit

Geplaatst: 25 jun 2011, 10:41
door annemoontje
Precies, ik denk dat wij onbewust verzamelaars zijn, niet van postzegels of smurfen, maar van symptomen

Geplaatst: 25 jun 2011, 12:00
door cvske
Hallo,
heb hier ook last van en geeft bij mij een erg dorstgevoel. Ik las ook ergens dat er een verdovende gel bestaat ik veronderstel om dat branderig gevoel van de tong weg te nemen. Heeft iemand hier ervaring mee? Ben net naar de ha geweest en wist hier toen nog niet van, daarom vraag ik het hier maar eens. Of heeft iemand een andere remedie tegen die branderige tong? Bij mij gaat het ook gepaard met droge lippen, maar daar smeer ceralip cream op.
Thanks en prettig we.
Cvske
Geplaatst: 25 jun 2011, 12:10
door Gast
ik heb enorm! veel last gehad van een intens!droge en brandende mond, niets heeft geholpen, gelukkig ging het na een aantal maanden weer weg.
geen idee wat het is geweest, ik denk de lupus.
@cvske: het kan BMS zijn, burning mouth syndrom, volgens sommigen valt het onder neuropathische pijn
Geplaatst: 25 jun 2011, 15:51
door felixloena
Bij mij komt en gaat het. Ik weet niet of iets helpt ervoor.
Ik heb geen last van mijn lippen of een droge mond.
Geplaatst: 25 jun 2011, 16:03
door annemoontje
Ik heb hetzelfde als jij Felixloena, ik herken ook niet wat jij noemt Brandy (de droge mond enzo). Het is echt de tong, die verschillende tinten vlekken, waaronder de nogal rode die behoorlijk branden. In golven idd. Ik heb ook nog niet kunnen ontdekken wat het verergert en waar het mee te maken heeft..
Geplaatst: 25 jun 2011, 16:12
door felixloena
Het is net alsof je je tong verbrand hebt.
Geplaatst: 25 jun 2011, 17:12
door annemoontje
precies, maar ik kon me dan niet herinneren dat ik m'n tong verbrand had en vond het ook vreemd dat niet mijn hele tong zo voelde, enkel delen, soms rechts vooraan ofzo en linksachter, of ineens hele voorkant enz. Toen ben ik eens gaan kijken (hoe vaak bekijkt een mens normaal gesproken z'n tong he?) en zag ik de rare 'vlekken' waaronder de behoorlijk rode delen waar ik ook de 'verbranding' voelde. Heb jij ook dat daar de smaakpapillen weg lijken te zijn, alsof het is afgeschuurd ofzo..
Geplaatst: 25 jun 2011, 23:25
door felixloena
Je beschrijft het precies zoals ik het ook voel. Bij mij zit het ook vooral aan de voorkant/rand, en ook wel achter.
En waar de rooie vlekken zitten ziet het er ook glad uit.
Het valt me ook op dat ik een aantal dingen nu niet lekker vind smaken nu.
Geplaatst: 26 jun 2011, 09:01
door annemoontje
Ja herkenbaar hoor. Ik vind trouwens 'landkaartentong' wel cool klinken, beetje pirates of the carribean, haha!
Geplaatst: 26 jun 2011, 14:27
door pikey
wel handig als je de weg kwijt bent!
