Pagina 1 van 1
Thema avond over depressie
Geplaatst: 27 dec 2010, 17:36
door melies
Natuurlijk zijn ME/CVS en depressie heel verschillende aandoeningen.
Maar door je ziekte kun je wel last krijgen van depressies of depressieve gevoelens. Ik in elk geval wel.
Op 28 december op Nederland 2 vanaf 20.25 uur is er een thema avond over depressies. Over het stellen van de diagnose, komt het nu vaker voor dan vroeger? En worden ook niet de eisen van de maatschappij aan mensen steeds hoger?
Het lijkt mij wel een interessante uitzending. Ik ben benieuwd of het herkenbaar is en wat "wij" als ME/CVS patienten ervan vinden.
Geplaatst: 27 dec 2010, 19:03
door annac
Ik hoorde vanochtend op de radio dat depressie in Nederland welhaast de meeste aandacht krijgt. Ja, logisch, dacht ik gelijk, als men zowat alle ME-patienten ook onder die noemer laat scharen en aldus behandelen met CGT! Vervuilingen van diagnoses.
Dat geld daarvoor moet anders besteed, en wel aan biomedisch onderzoek worden. Is de depressie en de ME branche alleen maar mee gebaat, voorkomt valse cijfers.
Wellicht is het mogelijk weer massaal hierover te reageren, net als bij die 1 vandaag reportage?
Want als je ME hebt is de kans dat je depressief wordt er. Eerder dan andersom, dat je door je depressie depressief wordt. Dat is de zaken omkeren en niet bij de juiste naam noemen, veroorzaakt vals inzicht en statistieken
Geplaatst: 27 dec 2010, 21:14
door annac
In de reactie ruimte van de VPRO heb ik het volgend achter gelaten:
10.
annac zegt:
J
27 december 2010 om 21:07
Eén van de verklaringen voor het welhaast excessief epidemische voorkomen van depressie is gelegen in het volgende:
Er is een groep mensen die, al of geen aanleg tot deze ziekte hebbende, deze toch ontwikkelen. Ik bedoel diegenen die ME hebben; door velen verklaard als behorende tot een zgn onverklaarbare ziektegroep. De teneergeslagenheid en vechtpartijen tegen de bierkaai lokken, als mede de sociale isolatie hierdoor, depressiviteit uit. Terwijl er wel degelijk verklaringen te vinden zijn voor deze ziekte maar deze hardnekkig ontkend worden, daarvan weggekeken wordt.
Is aldus uiteindelijk depressiviteit ontwikkeld vormt dit voor Cognitieve Gedragstherapeuten door heel het land vervolgens een omgekeerd bewijs dat deze ziekte ME zou veroorzaken. Aangemoedigd door het het CVS/ME centrum a/d Nijmeegse Universiteit (ja, u lees het goed, daar waar men pleegt wetenschap te bedrijven) volgen deze zielepieten cognitieve gedragstherapie. Hetgeen nog eens extra deprimerend werkt, want niet werkend. Altans niet bij de echte ME-er.
Besparingen zijn uit deze branche ruimschoots te halen ten bate van beide groepen: door de schapen van de bokken, de echt depressieven van de lichamelijk zieken te scheiden, wat in onderstaande link moge blijken:
http://www.eenvandaag.nl/gezondheid/362 ... ek_naar_me
(Waarbij gezegd moet worden dat uiteraard meerdere chronisch zieken met depressieve klachten te maken kunnen krijgen. ME-ers ondervinden echter geen enkele erkenning van hun ziekte, waardoor een verheviging en ophoping van teleurstellingen de boventoon voeren.)
Geplaatst: 28 dec 2010, 10:21
door JannekeB
Goed gezegd!!
Bij mij werd lang gedacht dat ik depressief was (vooral door mijn werkgever en toenmalige bedrijfsarts, die namen me totaal niet serieus) tot mijn nieuwe huisarts zei: ja als er zo met je om gegaan wordt gaat het wel tussen je oren zitten!!
Inmiddels heb ik dat zwart op wit gelukkig, dat eerst de lichamelijke klachten er waren en daardoor de depressieve. Sindsdien is de werkgever als een blad aan een boom omgedraaid. Zo van: verrek, door harder te duwen wordt ze niet beter
Het zou ons ME patienten veel depressief leed besparen als we niet meer tegen bierkaaien hoeven te vechten... Maar ja dan brengen we niet genoeg op..

Geplaatst: 29 dec 2010, 21:55
door annac
Ik vond het trouwens wel een goeie uitzending, vooral het laatste echtpaar erg aandoenlijk, al werd lang niet alles belicht, zoals ME vooral natuurlijk. Maar verder ook ouderen, kinderen en anders chronisch zieken.
Geplaatst: 29 dec 2010, 21:57
door JannekeB
Zal morgen eens kijken op uitzending gemist!
Geplaatst: 29 dec 2010, 22:36
door Gast
ik vond het ook een goede uitzending
maar eigenlijk niks nieuws gezien
wel moedig al die mensen die werden geintervieuwd
wel allemaal blanke, welgestelde mensen, mooi huis, hoog opgeleid, kunnen het hierdoor ook makkelijk vertellen, denk ik,maar geen echte afspiegeling vd samenleving, vind ik
maar VOORAL:
die vrouw die al 34 jaar depressief , niet lekker in haar vel zat ook wel veel had meegemaakt, dus je gooit het op psygisch allerlei therapieen gevolgd had, en nu dus zelf maar op internet keek voor een juiste therapie: dit keermindfullness
een aantal maanden later voelde ze zich vèèl! beter!!! door schildkliermedicatie!!!
wat een afgang zeg voor haar huisarts(en) specialisten èn alle therapeuten!!
diep triest!
Geplaatst: 29 dec 2010, 23:14
door stargazertje
gisteren de uizending proberen te kijken maar ik kon het maar niet volgen.

Geplaatst: 30 dec 2010, 19:33
door marianneke
Ik heb een gedeelte van de uitzending gezien. Vond het een interessante uitzending. Vond het ook goed dat er een vrouw in de uitzending zat waarbij uiteindelijk een lichamelijke oorzaak voor de klachten bleek te zijn.
En verder is me 1 ding nog eens extra duidelijk geworden en dat is dat ik zeker niet depressief ben. Ik wil namelijk nog vanalles maar kan het niet en dat is precies het tegenovergestelde van wat al die mensen in dat programma beschreven. Niet dat ik dat nog niet wist, maar af en toe ga je toch aan jezelf twijfelen door de dingen die je overkomen.
Geplaatst: 30 dec 2010, 22:04
door melies
@Marianneke: Fijn dat je dit allemaal niet herkent en echt niet depressief bent.
In het begin van mijn ME/CVS was ik ook niet depressief, dat kwam na een paar jaar toen ik besefte dat het echt niet overging en ik door hulpverlenende instanties van het kastje naar de muur gestuurd werd. Het was dus een gevolg van mijn ziekte en de omstandigheden, maar niet de oorzaak zoals soms gedacht wordt bij ME?CVS klachten.
Ik vond het ook een goede uitzending. Natuurlijk zijn er verschillende gradaties van depressie. Niet elke depressieve bui is meteen een depressie. Medicatie nemen is soms nodig en een hulpmiddel. Nemen als het moet en weer afbouwen als het kan.
Wat ik ook goed vond is het verhaal van het echtpaar. Maar ook dat iemand proberen op te beuren niet helpt. Sterker, het werkt vaak averechts omdat je je juist onbegrepen voelt als klachten of problemen gebaggetaliseerd worden.
ME/CVS en depressie zijn beslist verschillende aandoeningen, maar ik vind het altijd goed om erover te leren.
Geplaatst: 31 dec 2010, 10:46
door verlorengezondheidman
Ik vind dat een depressie die voortvloeit uit ME wezenlijk anders is als bij patienten die met alle respect overigens alleen depressief zijn en die geen chronische ziekte erbij hebben.
Dat verschil is m.i. in de uitzending te weinig/niet belicht.
Geplaatst: 31 dec 2010, 17:20
door marianneke
@Melies, Ik bedoel ook eigenlijk te zeggen dat voor mij duidelijk is dat ik niet depressief ben in de primaire zin. Dus dat het niet de oorzaak is van al mijn klachten en beperkingen. Ik heb een rot jaar gehad en zit daardoor ook niet lekker in mijn vel en heb ook echt wel periodes dat ik het even allemaal niet meer zo zie zitten.
@verlorengezondheidman, ben het met je eens dat dat verschil te weinig is belicht in de uitzending. Ik denk ook dat dat verschil niet alleen in die uitzending maar over het algemeen in de hele medische en psychologische wereld onvoldoende wordt onderkend. Vooral als het gaat om ziektebeelden als ME als iemand zich dan uiteindelijk ook nog eens presenteerd met depressieve klachten wordt alles maar meteen daarop gegooid. Er wordt alleen wel voorbij gegaan aan het feit dat de lichamelijke klachten er al veel eerder waren.
Geplaatst: 31 dec 2010, 18:56
door cansada
Misschien moet ik ook maar een shocktherapie ondergaan zoals die ene man, die daardoor van zijn depressie af is; ik zal waarschijnlijk niet van mijn M.E./CVS afkomen, maar het zal me hooguit de tien ellendige jaren doen vergeten!
Geplaatst: 31 dec 2010, 19:44
door melies
Misschien moet er eens een programma komen over depressie als gevolg van een andere chronische ziekte, ME, maar ook MS, reuma, e.d.
Of het nu een verklaarbare ziekte is of niet, je moet toch door een periode van verwerking heen. Het verlies van je gezondheid en misschien je baan of vriendschappen daardoor heeft een enorm grote impact. Vooral als je omgeving, artsen en instantie geen begrip en erkenning geven.
Geplaatst: 02 jan 2011, 19:31
door cleopatra
Er wordt idd geen onderscheid gemaakt tussen gewone depressie en depressie als gevolg van een chronische ziekte.
Ik begin zelf ook stilaan in een depressie te sukkelen, maar probeer halstarrig antidepressiva te weren omdat het voor sommigen dan weer een 'bevestiging' is dat ME wel degelijk in het psychologische plaatje past !!?
Weet alleen niet hoelang ik het nog ga volhouden ....
