alsmaar moeten gapen

Hier kan je vragen stellen over symptomen en veelvoorkomende kwalen die bij ME voorkomen.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
cansada
Gevorderd lid
Berichten: 1390
Lid geworden op: 24 sep 2009, 11:53

alsmaar moeten gapen

Bericht door cansada »

Naast dat alsmaar moe te moeten zijn, ondanks voldoende slaap, moet ik de hele dag door gapen. Daarbij heb ik ook last van tranende ogen. Als ik boodschappen moet doen dan vind ik het erg gênant. Ik krijg ook wel eens te horen dat ik vroeger op bed moet gaan. Van al dat gapen doen mijn kaken gigantisch pijn. Herkennen jullie dit?
Gebruikersavatar
engelke69
Actief lid
Berichten: 129
Lid geworden op: 15 jul 2010, 17:30
Locatie: Kessel-Lo (Leuven)

alsmaar moeten gapen

Bericht door engelke69 »

ik moet ook constant gapen. Heeft te maken met het slaap tekort denk ik. We gaan daar niet veel aan kunnen doen. Ik krijg ook vaak te horen "waarom zijt ge aant wenen?"
Gebruikersavatar
sterre
Gevorderd lid
Berichten: 1859
Lid geworden op: 11 dec 2006, 19:52

Bericht door sterre »

Pffff gapen doe ik de hele dag echt heel vervelend. Vooral als er mensen bij je zijn! Ik denk zelf dat het wat met hyperventilatie te maken heeft. Niet dat je dat hebt op dat moment maar het heeft er toch een beetje van weg. Sjonge nou ik het er over heb moet ik al gapen. :wink: Maarja wij zijn ook altijd moe dus wat wil je?
Gebruikersavatar
Marjo
Beginner
Berichten: 40
Lid geworden op: 15 okt 2008, 15:18

Bericht door Marjo »

Als de energie volledig weg is beging ik aan een stuk door te gapen. Als ik dan mijn Valtran
in neem, gaat het weer over na 15 min. Teminste als ik geen dag heb ,dat ik er niet bij
geraak in mijn hoofd en zo. Het is dan soms dat je helemaal weg zakt en wel moet gaan liggen
ook al heb je daar geen zin in.

Veel of weinig slapen dat doet daar bij mij niets aan.
Gebruikersavatar
visje
Gevorderd lid
Berichten: 897
Lid geworden op: 16 jan 2010, 20:58

Bericht door visje »

Herkenbaar, ik heb ook regelmatig dat ik maar blijf gapen. Ik heb ooit een keer 4 dagen non stop gegaapt van 's morgens tot 's avonds. Het is vanzelf weer overgegaan gelukkig. Ook heb ik regelmatig een 'gaapprikkel', maar dan komt de gaap er niet uit :? , een heel irritant gevoel. Herkennen jullie dat ook?

groetjes, Visje
Gebruikersavatar
verlorengezondheidman
Gevorderd lid
Berichten: 6231
Lid geworden op: 02 aug 2008, 17:24

Bericht door verlorengezondheidman »

Ik sluit me voor 100% bij jullie aan.

ELKE dag moet ik zo vaak achter elkaar gapen dat ik er tranen van in mijn ogen krijg en spierpijn en spierkramp van in mijn kaken :cry:

Er wordt dan tegen je gezegd dat je een keer op tijd naar bed moet gaan :?
Een zoönose is een infectieziekte die kan worden overgedragen van dieren op mensen.
http://www.youtube.com/watch?v=wVQy9-cyL98

LyME en co's INFO-topic!
http://www.me-gids.net/index.php?name=P ... ht=#218551
Gebruikersavatar
cansada
Gevorderd lid
Berichten: 1390
Lid geworden op: 24 sep 2009, 11:53

Bericht door cansada »

Toch wel fijn dat er meer mensen dit fenomeen herkennen, maar het is natuurlijk niet fijn dat we daar ook nog last van moeten hebben, net alsof constant vermoeid zijn èn de vele andere klachten die we daarbij ondervinden, al niet genoeg is. Ik ben even gaan googelen wat er zoal over gapen geschreven is:

"Men is het nog steeds niet eens, wat de reden is dat mensen geeuwen. Er zijn een aantal theorieën over. Helaas worden geen van deze theorieën door de wetenschap ondersteund en blijft het een mysterie waarom we gapen".

"Nu.nl/wetenschap:
Uit eerder onderzoek is al gebleken dat slaapgebrek en vermoeidheid vaak leiden tot oververhitting van de hersenen. Dat is waarschijnlijk de reden dat mensen vaak gapen als ze moe zijn.
Een geeuw zou volgens de onderzoekers eerst de bloedsomloop in het hoofd en uiteindelijk ook de hersenen doen afkoelen. Daardoor zou het brein een korte opleving krijgen, wat volgens de onderzoekers ook verklaart waarom mensen 's ochtends vaak geeuwen - om hun hersenen op gang te helpen".

Zou dat ook de reden kunnen zijn waarom ik zo vaak erbij moet gaan liggen?
Gebruikersavatar
visje
Gevorderd lid
Berichten: 897
Lid geworden op: 16 jan 2010, 20:58

Bericht door visje »

Ik ben weer voortdurend aan het gapen, heb al ruim 2 dagen een bijna constante gaapprikkel. Het non stop tintelen van mijn tong en het gevoel te moeten gapen. Vaak ook begin ik te gapen en komt de 'gaap' er niet helemaal uit, heel vervelend irritant gevoel :?

Iemand tips om er van af te komen? Ik heb al het een en ander geprobeerd: buitenlucht, afleiding zoeken, veel water drinken. Zeker 10 jaar geleden heb ik een keer 4 dagen non stop gegaapt, toen is het uiteindelijk over gegaan, dus moet er nu ook maar op vertrouwen dat hetvanzelf weer over gaat.
Gebruikersavatar
san-34
Gevorderd lid
Berichten: 562
Lid geworden op: 01 apr 2011, 18:14

Bericht door san-34 »

Ik heb het met vlagen maar bij mij gaat het meestal wel weer over als ik een rondje met de hond heb gewandeld. Miss dat buitenlucht voor jullie ook helpt?
"Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read."
Gebruikersavatar
tanto
VIP-donateur
VIP-donateur
Berichten: 1606
Lid geworden op: 21 feb 2008, 08:09
Locatie: ZH

Bericht door tanto »

Ik heb het vandaag ook hoor, maar ik ben ook gewoon heel moe. Slaapmoe zeg maar. Zo als moe hoort te zijn. (maar dan na een nachtje stappen)

Mijn collega's zitten vaak ook de hele tijd te gapen overigens. Vooral die met kleine kinderen. Lijkt me normaal als je moe bent.
Een vooroordeel is moeilijker te splitsen dan een atoom (A. Einstein)

Absence of proof is not proof of absence
Gebruikersavatar
verlorengezondheidman
Gevorderd lid
Berichten: 6231
Lid geworden op: 02 aug 2008, 17:24

Bericht door verlorengezondheidman »

visje schreef:Vaak ook begin ik te gapen en komt de 'gaap' er niet helemaal uit, heel vervelend irritant gevoel :?
Inderdaad, helaas erg herkenbaar :cry:
Een zoönose is een infectieziekte die kan worden overgedragen van dieren op mensen.
http://www.youtube.com/watch?v=wVQy9-cyL98

LyME en co's INFO-topic!
http://www.me-gids.net/index.php?name=P ... ht=#218551
Gebruikersavatar
blossom
Actief lid
Berichten: 444
Lid geworden op: 11 mar 2011, 17:33

Bericht door blossom »

ik moet ook veel gapen maar men geeft daar vaak een oordeel over dat je niet geïnteresseerd zou zijn.
Gebruikersavatar
spring
Donateur
Donateur
Berichten: 619
Lid geworden op: 27 okt 2010, 16:44

Bericht door spring »

Gebruik je medicatie waar dit door kan komen? Ik heb jarenlang gegaapt maar toen ik mijn antidepressiva stopte, stopte ook het gapen.

Succes!
Spring
I'm feeling like a Monday but someday I'll be Saturday night!
(Bon Jovi)
Plaats reactie