Niet zonder eten kunnen

Hier kan je vragen stellen over symptomen en veelvoorkomende kwalen die bij ME voorkomen.

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
Sunny
Actief lid
Berichten: 102
Lid geworden op: 04 jun 2006, 22:18

Niet zonder eten kunnen

Bericht door Sunny »

Ik heb volgende week een darmonderzoek en mag dan 18 uur van te voren niet meer eten.
De week erna wordt er een echo van mijn galblaas gemaakt en mag ik 4 uur van te voren niet eten en drinken, ook geen kauwgum.

Ik zie hier tegenop omdat ik niet weet hoe ik dat moet gaan doen zonder te eten.
Ik hou mezelf nl op de been door vaak te eten. Zelfs snachts.
Ik heb hypoglykemie en een chronisch lage bloeddruk.

Voor het darmonderzoek mag ik wel bepaalde zoete dranken en bouillon hebben, dus daar zou de bloedsuikerspiegel en de bloeddruk van op peil moeten blijven.

Toch is mijn ervaring dat ik me zieker en beroerder ga voelen als ik geen vast voedsel binnen krijg.
Als ik veel drink, of meer drink dan dat ik eet wordt ik altijd misselijk en beroerd.

Herkent iemand dit?

Heeft iemand tips over hoe ik dat aan kan gaan pakken?
magnetronnie
Gevorderd lid
Berichten: 536
Lid geworden op: 27 nov 2010, 10:15

Niet zonder eten kunnen

Bericht door magnetronnie »

Als het echt een groot probleem is zou je kunnen vragen om een infuus? Ik weet niet of het ziekenhuis daaraan mee werkt, maar zo ja dan is het probleem opgelost volgens mij.

Je kunt ook even vragen waarom je niks mag drinken, soms is het alleen maar dat de gal dan nét even anders ligt en ze het wat beter kunnen zien, maar kunnen ze het ook proberen met wel iets drinken. Of je doet of je het foldertje niet goed gelezen hebt en eet en drinkt gewoon iets heel lichts twee uur van te voren en kijkt of het ernstig genoeg is dat je de volgende keer terug mag komen. ;)
Gebruikersavatar
semma
Gevorderd lid
Berichten: 1467
Lid geworden op: 23 nov 2011, 03:15

Niet zonder eten kunnen

Bericht door semma »

Kan me er wat bij voorstellen. Heb ook periodes gekend waarop ik me moest bedringen om eten te bespringen. Het is een reden om nog lang niet naar het ME/CVS-centrum in Amsterdam te gaan. Je moet daar nuchter naartoe, dus met een hypo reizen en de weg zoeken.
Gebruikersavatar
Sunny
Actief lid
Berichten: 102
Lid geworden op: 04 jun 2006, 22:18

Bericht door Sunny »

@ magnetronie: ik had afgelopen vrijdag een echo voor een organen screening (buikecho), maar ik had dit verkeerd begrepen en had telefonisch een afspraak gemaakt voor een onderbuikecho.
Er is toen toch een screening gedaan, ondanks dat ik gegeten had en zelfs 1 liter had gedronken (moet bij een onderbuikecho). Alleen de galblaas was niet te zien, dus daarvoor is het schijnbaar belangrijk dat er niets in de maag komt. Door het eten van kauwgum worden maagsappen aangemaakt.

@ semma: ja, dat is voor mij ook de reden waarom ik al jaren bepaalde onderzoeken uit gesteld heb.
Zelfs nuchter bloed prikken bij mijn huisarts die maar 1 km verderop woont is een probleem.
Ik heb altijd overal eten, in mijn tas, in de auto, in mijn nachtkastje...
Gebruikersavatar
mieperdepiep
Gevorderd lid
Berichten: 730
Lid geworden op: 07 apr 2011, 13:32

Bericht door mieperdepiep »

@ sunny: heb je dit al bij het ziekenhuis/de arts aangekaart?
emootje
Actief lid
Berichten: 446
Lid geworden op: 20 jul 2010, 09:53
Locatie: Lunteren

Bericht door emootje »

@ sunny
Heb je ooit een glucose tolerantie test gehad?
Gebruikersavatar
semma
Gevorderd lid
Berichten: 1467
Lid geworden op: 23 nov 2011, 03:15

Bericht door semma »

Glucose-intolerantie die om veel eten vraagt?

Het blijft me duizelen wat we zelf allemaal moeten weten. Onder welke discipline valt glocusoe-intolerantie?
asje
Donateur
Donateur
Berichten: 8649
Lid geworden op: 17 apr 2011, 00:19

Bericht door asje »

Je kan daarvoor een verlengede GTT doen bij een lab op verwijzing van je ha of andere arts. Maar als je zelf merkt dat je heel regelmatig moet eten en suiker, cafeïne en alcohol niet goed verdraagt weet je al dat je hypoglycemie hebt. Die test voegt dan niks toe, hooguit als bewijs er van.
Life smells...
Gebruikersavatar
semma
Gevorderd lid
Berichten: 1467
Lid geworden op: 23 nov 2011, 03:15

Bericht door semma »

De gewone bloeduitslagen hebben nooit iets over hypoglycemie laten zien.
asje
Donateur
Donateur
Berichten: 8649
Lid geworden op: 17 apr 2011, 00:19

Bericht door asje »

Dat wordt ook niet getest, je moet daarvoor een verlengde GTT doen, dat betekent dat je uren lang in het lab bent, op gezette tijden glucose krijgt te drinken en steeds geprikt wordt.
Life smells...
Gebruikersavatar
semma
Gevorderd lid
Berichten: 1467
Lid geworden op: 23 nov 2011, 03:15

Bericht door semma »

Hopelijk blijft de hele tijd dat ene prikdink in je arm steken.
Gebruikersavatar
semma
Gevorderd lid
Berichten: 1467
Lid geworden op: 23 nov 2011, 03:15

Bericht door semma »

Urenlang alleen op glucosewater zitten? Dat lijkt me een vreselijke sessie. Met explosies van hyperactiviteit en zo.
Eressea
Moderator
Moderator
Berichten: 1597
Lid geworden op: 26 apr 2006, 18:09
Contacteer:

Bericht door Eressea »

Het is vreselijk... alleen aan te raden als je echt bewijs wilt of voor huisarts ofzo... Maar goed, hypoglykemie is natuurlijk ook al omstreden. Je wordt enorm misselijk, duizelig, beroerd en trillerig - het is echt een enorme marteling om daar zolang te moeten zitten en dan ook nog eens telkens opnieuw prikken (nee, geen infuus oid, gewoon bloedprikken :roll:). Mijn moeder heeft dit gedaan, ik heb het nooit gedurfd, ik heb genoeg gezien :P. Het heeft trouwens geen zin om een gewone glucosetest te doen, het moet echt een verlengde zijn, anders komt het er niet uit. Man, ik kan nog geen halfuur zonder eten. Op de een of andere manier wel gelukt om zonder flauwvallen nuchter in het CVS centrum te komen maar ik weet niet meer hoe ik dat voor elkaar heb gekregen.

Zoete drankjes is helemaal af te raden in ieder geval! Zoet maakt dat de hypo even weggaat, en een halfuur later keihard terugkomt, en dan ben je veel verder van huis. Bouillon is dan beter, maar maakt je alleen wel misselijk omdat je meer wilt en je maag denkt dat het komt door de bouillon. Maar dan val je tenminste niet flauw, als het goed is...
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends. ~ Martin Luther King
emootje
Actief lid
Berichten: 446
Lid geworden op: 20 jul 2010, 09:53
Locatie: Lunteren

Bericht door emootje »

Je kunt ook vrij gemakkelijk zelf een verlengde glucose tolerantie test uitvoeren:

*75 gram glucose oplossen in 300 ml heet water.
*Meet je glucose nuchter
*Drink de glucose oplossing
*Meet elk half uur je glucose

Glucose (druivensuiker/dextrose van Zonnatura) is verkrijgbaar in de meeste supermarkten en een goedkope glucose meter is b.v. hier verkrijgbaar: http://www.diabetescentrale.nl/html/pro ... ts_id=1542

Naast bewijs geeft zo'n test ook inzicht in de hormonen die invloed hebben op de glucose tolerantie (noradrenaline, adrenaline, cortisol, groeihormoon). Het is dus eigenlijk een (pre)diabetes test + een budget hormonen test.
Gebruikersavatar
karolien
Donateur
Donateur
Berichten: 2913
Lid geworden op: 17 jun 2009, 18:33

Bericht door karolien »

Als je intoleranties hebt, vb. koolhydratenintolerantie, dan vraagt je lichaam idd die koolhydraten (klinkt tegenovergesteld, maar is zo...)
het is dan een soort verslaving aan koolhydraten wat je voelt.

ik heb dit ook gehad, en heb er vroeger verschillende artikels rond gelezen.
I take one day at a time, unless they all attack at once.
Plaats reactie